W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

MKS WyśmierzyceSKS Potworów
MKS Wyśmierzyce 2:3 SKS Potworów
2017-11-04, 14:00:00

Przełamanie z Taczowem.

• autor: kufel3160, 2017-05-01 18:56

Przełamanie na własnym terenie z Taczowem 1:0 po bramce Bartka Wielgusa w 90 minucie.

Na mecz wyszliśmy jak zawsze pełną kadrą, w pierwszym składzie znaleźli się: w bramce Jakub Łysakowski , w obronie: Mateusz Kucman (C), Mateuesz Dąbrowski - Sebastian Imiołek, Konrad Geszejter, w pomocy : Tomasz Jasiński , Kamil Kabot, Michał Popiel, Norbert Łysakowski, w ataku Grzegorz Dąbrowski i Bartłomiej Wielgus. Na ławce znaleźli się: Norbert Górzyński, Przemek Kacperski, Michał Kuflikowski, Damian Dąbrowski, Marcin Strzelecki, Dawid Łysakowski, Sebastian Kwiatkowski.

Początek spotkania to lekka przewaga gości z Taczowa. Ekipa Adama Kowalczyka z minuty na minute rozkręcała się. Pierwszą próbkę już w 18 minucie pokazał Norbert Łysakowski, który z prawej strony złamał do środka i oddał strzał
z dystansu, lecz golkiper sparował piłkę na rzut rożny. W 32 minucie z lewej strony boiska tym razem Tomek Jasiński pokazał swoją próbkę. Również złamał do środka i oddał strzał z dystansu, ale golkiper złapał futbolówkę bez żadnych problemow. Goście również atakowali i w 43 minucie Jakub Łysakowski broni akcję przy której napastnik przeciwnej drużyny wybiega z nim sam na sam.

W drugiej połowie mecz z minuty na minute rozkręcał się i każda z drużyn chciał strzelić jak najszybciej gola i uspokoić swoją grę. Kontra za kontre, rożny za rożnym. W 75 minucie na boisku pojawił się grający Prezes Damian Dąbrowski zmieniając Kamila Kabota. Świeży zawodnik MKSu wziął ciężar gry na siebie i w 90 minucie to właśnie on wyłożył piłkę tzn na pustaka, a Bartek Wielgus nie mógł tego zmarnować i wpakował piłkę do bramki gości.
ps. W drużynie gości z Taczowa grał nasz były środkowy pomocnik Grzegorz Norek, który odszedł w połowie sezonu do Taczowskiego teamu.

Przyszło przełamanie po trzech porażkach z rzędu. To naprawdę zadziwiające. Widać, że nowy trener dał im nową energię powiedział jeden z kibiców Wyśmierzyckiego klubu. Za tydzień pauzujemy, a za dwa tygodnie czeka nas kolejne trudne zadanie, bo jedziemy do Radomia by rozegrać mecz z Młodzikiem Radom, który plasuje się na czwartej pozycji w ligowej tabeli. Przypominamy że Młodzik to beniaminek rozgrywek i naprawdę radzi sobie bardzo dobrze. Przegrali zaledwie trzy spotkania i cztery raz zremisowali, a raz z MKSem 2:2. Mecz z Młodzikiem szykuje się bardzo ciekawie bowiem Młodzik, a także MKS plasują się na czele tabeli listy strzelców pod względem goli. Młodzik w tym sezonie strzelił 41 bramek, a MKS Wyśmierzyce 42. Do teamu Adam Kowalczyka wrócił Sebastian Imiołek po rocznej przerwie spowodowaną kontuzją. Już w meczu z Taczowem było widać balans w defensywie i spokój z tyłu.

W XVIII Kolejce MKS pauzuje, ale emocji na pewno nie zabraknie na ligowych boiskach, zapraszamy do Błotnicy gdzie KS Stara Błotnica zagra mecz z Liderem GKS Sadownik Błędów i będzie to hit kolejki. KS Stara Błotnica w rundzie rewanżowej radzi sobie nadzwyczajnie bo nie przegrała jeszcze żadnego spotkania. Emocji na pewno nie zabraknie.
Zodiak Sucha zagra z Orłem Gielniów, który wygrał na wiosne tylko raz z SKS Potworów 1:3.
Serdecznie zapraszamy w weekend na ligowe boiska.

Młodzik 18 Radom 3:3 Strażak Wielogóra
KS Potworów 1:1 Chojniak Wieniawa
Orzeł Gielniów 3:2 GKS Sadownik Błędów
Kraska Jasieniec 2:3 Zodiak Sucha
Sokół Przytyk 2:6 KS Stara Błotnica
Powała Taczów 2:0 Jaguar Wolanów
MKS Wyśmierzyce 2:3 SKS Potworów

11-2017

Drugi Bal Sportowca w Wyśmierzycach.Start g.20:00 w Leśnej.

KS Stara Błotnica - MKS Wyśmierzyce