W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

MKS WyśmierzyceSKS Potworów
MKS Wyśmierzyce 2:3 SKS Potworów
2017-11-04, 14:00:00

Falstart na inaugurację rundy wiosennej.

• autor: kufel3160, 2017-03-31 11:41

W pierwszej kolejce rundy wiosennej przyszło nam się mierzyć na wyjeździe w Przytyku z miejscowym Sokołem.

Po ciężko przepracowanych trzech miesiącach każdy miał nadzieję na dobry wynik w tym spotkaniu.

Trener Rafał Jończyk posłał do gry następującą 11 : J.Łysakowski - K.Geszejter - M.Dąbrowski - M.Kucman - M.Popiel - R.Napiórkowski - T.Jasiński - K.Kabot - M.Strzelecki - G.Dąbrowski - B.Wielgus.

W pierwszych minutach obie drużyny toczyły walkę w środku pola o każdy cm boiska. Kwadrans po pierwszym gwizdku mieliśmy pierwszą dobrą sytuację - Marcin Strzelecki główkował po rzucie rożnym, ale piłka poleciała minimalnie obok bramki. Kilka minut później dobrym strzałem z dystansu popisał się Grzegorz Dąbrowski, ale bramkarz był czujny i nie sprawił mu ten strzał większego problemu. Kilka minut później do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy gospodarzy. W 30 minucie rzut wolny z boku boiska mieli zawodnicy Sokoła, po dośrodkowaniu dwóch zawodników z Wyśmierzyc minęło się z piłką,a zawodnik z Przytyka wpakował piłkę do siatki i dał prowadzenie gospodarzom na 1:0. Nie minęło 5 minut a, nasz bramkarz ponownie musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jeden z zawodników zamknął dośrodkowanie na długim słupku i gospodarze prowadzili już 2:0.
Do przerwy wynik się nie zmienił.

Po przerwie zawodnicy Sokoła zagrali dużo bardziej defensywnie, licząc na kontry, co znacznie nam utrudniło odrabianie strat. Gospodarze bronili się całą drużyną na własnej połowie. Mimo ,że dominowaliśmy posiadaniem piłki, sytuacji było jak na lekarstwo. Jedną z niewielu była sytuacja Tomka Jasińskiego - po krótkim rozegraniu rzutu wolnego z Bartkiem Wielgusem, Tomek oddał dobry strzał w róg bramki, ale bramkarz był na posterunku i jego strzał sparował na rzut rożny. W końcówce kiedy już całkowicie się "otworzyliśmy", po jednej z kontr jeden z zawodników dobrze uderzył na bramkę ale jego strzał odbił się od słupka i futbolówka wyszła za bramkę. Do końca wynik się nie zmienił i zaliczyliśmy falstart na początku rundy.

Zimny prysznic na pewno się przyda. W następną niedziele gramy bardzo ważny mecz z Zodiakiem Sucha. Każdy wie, że na derby nie trzeba się dodatkowo motywować, a dodatkowego smaczku dodaje fakt ,że obie drużyny są sąsiadami w tabeli, Zodiak zajmuje 9 miejsce z 16 pkt, my zajmujemy dziesiąte z dorobkiem 15 punktami.

W XIV kolejce odbyły się bardzo ważne mecze w układzie tabeli. Vice-lider GKS Sadownik Błędów pokonał na wyjeździe Mogielankę Mogielnice 0:1 i wskoczył na pozycję lidera. Zodiak wzmocniony kilkoma nowymi piłkarzami pokonał Powałę Taczów 2:0 na własnym terenie, a Jaguar Wolanów urwał jeden punkt faworytowi w tym spotkaniu Chojniakowi Wieniawie. Liga robi się coraz bardziej ciekawsza, a to cieszy fanatyków futbolu.

Więc już dziś zapraszamy was na mecz DERBOWY z Zodiakiem Sucha, gdzie piłkarze z Wyśmierzyc będą chcieli zmazać falstart jaki zanotowali w Przytyku.

MKS Wyśmierzyce - Zodiak Sucha, godz 15:00.
Stadion Miejski w Wyśmierzycach.

Młodzik 18 Radom 3:3 Strażak Wielogóra
KS Potworów 1:1 Chojniak Wieniawa
Orzeł Gielniów 3:2 GKS Sadownik Błędów
Kraska Jasieniec 2:3 Zodiak Sucha
Sokół Przytyk 2:6 KS Stara Błotnica
Powała Taczów 2:0 Jaguar Wolanów
MKS Wyśmierzyce 2:3 SKS Potworów

11-2017

Drugi Bal Sportowca w Wyśmierzycach.Start g.20:00 w Leśnej.

KS Stara Błotnica - MKS Wyśmierzyce