MKS WyśmierzyceOrzeł Gielniów

KS PotworówMKS Wyśmierzyce
KS Potworów 4:1 MKS Wyśmierzyce
2017-09-23, 15:00:00

Kończymy rundę okazałym zwycięstwem!

• autor: kufel3160, 2016-11-11 10:11

W ostatniej kolejce podejmowaliśmy na wyjeździe Kraskę Jasieniec, niestety przez absencje kilku zawodników pojechaliśmy tylko w 13 osób.

Trener wystawił do gry następującą 11 :
J.Łysakowski-K.Geszejter-M.Dąbrowski-N.Górzyński-K.Kabot-T.Jasiński-B.Wielgus-R.Napiórkowski-M.Strzelecki-G.Dąbrowski-N.Łysakowski

Boisko były w niezadobrym stanie - bardzo grząskie, ale takie samo dla obydwu drużyn. Początek meczu zaczęliśmy nerwowo, ale " im dalej futbolówka w las tym lepiej ". Z każdą minutą przejmowaliśmy inicjatywę  w tym spotkaniu, tworzyliśmy sytuacje bramkowe. W 30 minucie wynik otworzył Grzesiek Dąbrowski. Akcję długim przerzutem rozpoczął Kamil Kabot, Norbert Łysakowski minął przeciwnika, wszedł w pole karne i "do pustaka" wyłożył piłkę koledze. 5 minut później mogło byc już 0:2, ale strzał Bartka Wielgusa poleciał nad bramką. W 40 minucie gospodarze stworzyli sobie jedyną groźną sytuację - jeden z zawodników był 1 na 1 z naszym bramkarzem i chciał go mijać, co nasz bramkarz świetnie odczytał i złapał piłkę. Niewykorzystana sytuacja się zemściła na naszą korzyść. Po rzucie rożnym w tłoku podbramkowym najlepiej zachował się Norbert Łysakowski, który wpakował piłkę do siatki rywali. Do przerwy prowadziliśmy 0:2. Pięć minut później było już 0:3, wrzutkę Tomka Jasińskiego z rzutu rożnego ładnym strzałem głową skończył Bartek Wielgus. Nie minęło kolejne 5 minut, a gospodarze dostali karnego z kapelusza, którego oczywiście wykorzystali. W 70 minucie gospodarze musieli grać w 10 po drugiej żółtej kartce jednego z zawodników. Kwadrans przed przerwą wynik na 4:1 podwyższył Tomek Jasiński - po stracie gospodarzy na 30 m pomknął na bramkę i strzałem w długi róg pokonał bramkarza. Cztery minut później goście grali już w dziewiątkę, ponieważ kolejny zawodnik gości dostał drugą żółtą kartę. W ostatniej akcji meczu bramkę na 5:1 strzelił ponownie Tomek Jasiński, po wymianie podań z Grześkiem Dąbrowskim, ładnym strzałem technicznym z 16m umieścił piłkę w siatce. Po tej akcji sędzia zakończył mecz.

Przerwa zimowa, która potrwa 2-3 miesiące. A prawdopodobnie już na początku stycznia MKS ma rozpocząć przygotowania do rundy rewanżowej, a nawet piłkarze mają wyjechać na 4-5 dniowy obóz.
Gdzie na razie nie wiadomo, ale piłkarze są w dobrym kontakcie z trenerem i będziemy to uzgadniać w najbliższych dniach,tygodniach. Już 19 listopada piłkarze jak i kibice będą zapewne świetnie się bawić bowiem odbędzie się I Bal Sportowca w Wyśmierzycach.
O dalszych przygotowaniach MKSu będziemy informować na bieżąco.

Zodiak Sucha 2:1 Strażak Wielogóra
GKS Sadownik Błędów 2:3 KS Stara Błotnica