MKS WyśmierzyceOrzeł Gielniów

KS PotworówMKS Wyśmierzyce
KS Potworów 4:1 MKS Wyśmierzyce
2017-09-23, 15:00:00

Lider nie taki straszny jak mówiono!

• autor: kufel3160, 2016-10-31 10:34

W XII kolejce radomskiej A klasy Nice Sport II grupy do Wyśmierzyc przyjechał Lider z Mogielnicy. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, ale, no właśnie, ALE co sędzia w tym meczu robił to do tej każdy zadaje sobie to pytanie. Najwyraźniej chciał zwrócić na siebie uwagę.

Początek spotkania rozpoczęliśmy bardzo źle. Już w 2 minucie po fatalnym błędzie naszego bramkarza musieliśmy gonić wynik. Akcjami z prawej jak i lewej strony Rafał bądź Tomek nękali obrońców gości. Nawet Tomek wychodził sam na sam zawodnik z Mogielnicy wyprostowaną nogą wpadł w Tomka, ale sędzia nie widział faulu na Jasiu. W 27 minucie ładną wymianą Bartek z Norbertem wymanewrowali obrońców z Mogielnicy, ale gdy Bartek oddawał strzał piłka lekko mu odskoczyła i obrońca gości wybił futbolówkę. W 33 minucie do głosu doszli piłkarze Mogielnicy. Napastnik gości z 15 metrów próbował zaskoczyć Kubę, ale strzał był niecelny. Kilka minut później obrońca Mogielniczan wybijał piłkę ze swojej połowy że futbolówka trafiła w poprzeczkę. W 43 minucie bramkę zdobył Grzegorz Norek. Po rajdzie z lewej strony boiska Norbert ośmieszył obrońce gości i widzącego na piątym metrze Bartka dogrywał piłkę, ale futbolówka odbiła się od obrońcy i trafiła do Grześka, a ten wpakował piłkę do pustej bramki. Do Przerwy wynik się nie zmienił, a kibice na trybunach ostrzyli sobie apetyty na drugą połowę.

Drugą połowę rozpoczęliśmy jeszcze bardziej zaangażowani niż w pierwszej. Początek drugiej połowy to raczej asekuracją z obu stron. W 56 minucie rzut wolny miała drużyna z Wyśmierzyc do wolnego podeszło dwóch piłkarzy Tomek i Norbert, ale ten drugi oddał strzał, a piłka minimalnie chybiła celu. W minucie 64 sędzia dał znać po raz kolejny o sobie. Wychodzący Kamil Kabot sam na sam z bramkarzem został ewidentnie faulowany na trybunach jak i ławce rezerwowych radość bo każdy myślał że sędzia wskazuje na wapno, lecz sędzia nie popisał się w tej sytuacji, a Kamil Kabot dostał żółtą kartkę za symulowanie karnego. Począwszy Kamil nie trafił w piłkę i chwiał się na nogach, ale w drugim kontakcie to obrońca z Mogielnicy kopnął Kamila, który upadł na murawę. sfrustrowani kibice Wyśmierzyczan rzucali obelgami w stronę sędziego. Niestety po tej akcji wkradło się rozluźnienie w naszych szeregach, a z kontry zaatakowali goście i Mateusz Kucman musiał faulować ponieważ napastnik wyszedłby sam na sam z Kubą. Do rzutu wolnego podszedł obrońca Mogielniczan i oddał lekki strzał, ale piłka wpadła do bramki, a raczej nasz bramkarz ją sam sobie wpakował. Niestety to nie był mecz naszego golkipera. Wybuchła radość ze strony kibiców jak i piłkarzy Mogielniczan. Ale ostatnie słowo powiedzieli gospodarze. Fantastyczną asystom popisał się Marcin Strzelecki dogrywając do Norberta, a ten głową wpakował piłkę do bramki. Radość na trybunach wybuchła po wyrównującej bramce. W 90 minucie szalę na swoją stronę mogli przechylić piłkarze z Wyśmierzyc. Długą piłką Grzegorz Norek uruchomił Grześka Dąbrowskiego, który pojawił się na boisku w 65 minucie zmieniając Bartka. Po raz kolejny sędzia dał znać o sobie. W polu karnym obrońca gości faulował Grześka, a sędzia udając że faulu wcale nie było, a piłkarz z Wyśmierzyc symuluje. Boczny liniowy wymachując i wskazując że był faulowany napastnik Wyśmierzyczan został zignorowany przez głównego.

Mecz zakończył się 2:2. Lider z Mogielnicy wcale nie taki straszy jak mówiono. Piłkarze z Mogielnicy mogą podziękować głównemu arbitrowi że uchronił ich od pierwszej porażki w obecnym sezonie. Dwa ewidentne karne oraz 6 żółtych bezmyślnych kartek w stronę Wyśmierzyc. Po meczu jeden z obrońców gości sam potwierdził że ewidentny karny, a przy drugiej sytuacji 50% na 50%. Jak można ocenić pracę sędziego? Bez komentarza.

Za tydzień gramy ostatni mecz w rundzie jesiennej na wyjeździe. Rywalem Wyśmierzyc będzie zajmująca jedenaste miejsce w tabeli Kraska Jasieniec o godz, 13:30.

Zodiak Sucha 2:1 Strażak Wielogóra
GKS Sadownik Błędów 2:3 KS Stara Błotnica