Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Lp. Osoba Pkt.

Aktualności

Wyszarpane zwycięstwo z Głuchowem!

• autor: Marchewka8, 2014-09-15 22:00

Piąta kolejka II grupy radomskiej B-klasy przyniosła kolejne zwycięstwo MKS-u Wyśmierzyce po niezwykle zaciętym i emocjonującym (określanym także jako ozdoba tej kolejki) meczu w Głuchowie z miejscowym GPSZ-em. "Żółto-zieloni" podniesieni ostatnimi wynikami byli w dobrym nastroju jeszcze przed rozpoczęciem meczu, a po jego zakończeniu zapewne w jeszcze lepszym, ponieważ wskoczyli na 2. miejsce w tabeli, mając zaledwie dwa oczka mniej od prowadzącego Magnuszewa, który rozegrał dotąd jeden mecz więcej.

Do gry podczas tego pochmurnego popołudnia trener Adam Kowalczyk wystawił następujący skład - w bramce: Jakub Łysakowski; w obronie: Konrad Geszejter, Mateusz Dąbrowski i Mateusz Kucman; w środku pomocy: Dawid Łysakowski, Artur Prasek i Adam Kowalczyk; na skrzydłach: Rafał Napiórkowski i Norbert Łysakowski; w ataku para: Mateusz Grzmiel i Bartłomiej Wielgus.

Gracze MKS-u od początku meczu chcieli pokazać, że potrafią zwyciężać także na wyjeździe i ruszyli do ataków. Już w 10. minucie zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Strzał "Norka" sparował bramkarz, jednak to nie zażegnało niebezpieczeństwa. Do piłki bowiem dopadł Bartłomiej Wielgus, który ominął bramkarza, lecz futbolówka odbiła mu się od pięty. Dopadł do niej jeszcze Mateusz Grzmiel, ale jego strzał powędrował wysoko nad bramką. Jednakże co się odwlecze, to nie uciecze. Sześć minut później składną akcję przeprowadziła trójka: Wielgus, Grzmiel i Napiórkowski, którą ten ostatni zakończył golem. Po kilku minutach znów groźnie uderzał Mateusz Grzmiel, jednak brakarz zdołał ją wybić. Do piłki dopadł jeszcze Mateusz Kucman, lecz minimalnie chybił. W 30. minucie stały fragment gry mieli gospodarze, a że nasza drużyna ma zwykle sporo pecha w takich sytuacjach, toteż po wrzutce w pole karne piłka odbiła się od Konrada Geszejtra tak niefortunnie, że zmyliła broniącego Kubę i wpadła do bramki. Piłkarze Głuchowa przejęli od tego momentu inicjatywę, co dało efekt, już pięć minut po wyrównaniu. Nasza obrona nieco zaspała, a sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał napastnik GPSZ-u. Następnie gra toczyła się głównie w środkowej części boiska i chyba gospodarze byli już myślami w szatni, kiedy doszło do wyrównania. Adam Kowalczyk zagrał w okolice pola karnego do Artura Praska, ten podciągnął jeszcze trochę do boku i zagrał do Rafała Napiórkowskiego czającego się na skraju pola karnego. "Rafi" zdecydował się na strzał, który otarł się jeszcze o obrońcę gospodarzy i wpadł tuż pod poprzeczkę. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Wraz ze zmianą stron, doszło do zmiany w ekipie MKS-u. Na boisku zameldował się Stanisław Kawiński, zmieniając Artura Praska. Nasi gracze chcieli sprytnie rozpocząć drugą połowę, ale strzał Dawida Łysakowskiego z środka boiska nie sprawił problemów bramkarzowi GPSZ-u. Chwilę później swoją szansę z rzutu wolnego mieli gospodarze, ale strzał ich gracza poszybował wysoko nad bramką. Niespełna 5 minut później "Żółto-zieloni" przeprowadzili bardzo ładną akcję zakończoną golem. Piłkę na 16. metrze otrzymał Mateusz Grzmiel, który minął obrońcę i uderzył na bramkę. Golkiper z Głuchowa "wypluł" piłkę przed siebie, a Bartłomiej Wielgus wykorzystał szansę, strzelając nie do obrony pod poprzeczkę. Już dwie minuty później do siatki ponownie trafił Wielgus, który najwyżej wyskoczył do wrzutki Adama Kowalczyka, ale sędzia liniowy zasygnalizował w tej sytuacji spalonego, o którym nie mogło być mowy. Walka o zwycięstwo się zaostrzała, co zaowocowało żółtymi kartkami dla Mateusza Dąbrowskiego i Adama Kowalczyka. W 69. minucie nasz grający trener posłał świetną piłkę do Bartka Wielgusa, który przyjął futbolówkę i uderzył w długi róg, nie dając bramkarzowi szans. Tym razem sędzia już nie mógł tej bramki nie uznać. Za Mateusza Grzmiela na boisko wszedł Arek Aderek, który kilka chwil później mógł wpisać się na listę strzelców. Widząc, że bramkarz jest wysunięty postanowił efektownie go przelobować, co jednak skoczyło się niecelnym strzałem. Tak czy inaczej Arek zapisał się w protokole sędziowskim, dostając żółtą kartkę za strzał po gwizdku kilka chwil później. Na niecały kwadrans przed końcem zrobiło się jeszcze bardziej nerwowo, albowiem z kontrą wyszła drużyna z Głuchowa i po tej akcji zdobyła bramkę na 3-4. Gospodarze chcieli szybko wznowić grę, lecz Kuba Łysakowski postanowił się tak nie spieszyć i przytrzymał piłkę, przez co doszło do przepychanek i w efekcie sędzia "nagrodził" graczy żółtymi kartonikami. W 80. minucie doszło do podwójnej zmiany w naszych szeregach. Grzesiek Dąbrowski i Przemek Kacperski zmienili zmęczonych: Rafała Napiórkowskiego i Bartka Wielgusa. W 83. minucie z rzutu wolnego tuż nad bramką uderzył Stanisław Kawiński. W 87. podczas rzutu rożnego dla gospodarzy zawrzało w polu karnym MKS-u, jednak nie ze względu na zagrożenie stratą bramki, lecz z powodu niesportowego zachowania piłkarza GPSZ-u, który z premedytacją uderzył łokciem w twarz Konrada Geszjetra. To jednak sędziemu umknęło. W ostatniej minucie meczu świetną obroną popisał się Kuba, dzięki czemu mecz zakończył się zwycięstwem 4-3.

W niedzielę 21 września rozgrywki B-klasy wracają do Wyśmierzyc, gdzie zostanie rozegrany mecz 6. kolejki. Tym razem przeciwnikiem będzie drużyna z Głowaczowa, która nie ma za sobą dobrego startu. Pierwsze dwa mecze zakończyli blamażami, lecz dwa kolejne przegrali już tylko minimalnie, dlatego nie można pozwolić sobie na dekoncentrację i wyjść na mecz z myślą o pewnym zwycięstwie. Z pewnością gracze z Głowaczowa nie pozwolą nam do woli strzelać do ich bramki, lecz trzeba będzie trochę natrudzić. Dlatego zapraszamy do kibicowania naszym ulubieńcom w najbliższą niedzielę o godzinie 16.00.