Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Lp. Osoba Pkt.

Aktualności

Porażka w Głuchowie!

• autor: Edison1810, 2013-10-13 21:22

W swoim 8 meczu rundy jesiennej B-klasy nasz MKS poniósł niestety 6 porażkę. W mecz lepiej weszli gospodarze. Zaatakowali z dużą agresją i dobrym pressingiem na całym boisku, co w 15 minucie zaowocowało bramką. Po wrzutce w nasze pole karne i złym wybiciu piłki przez Artura Praska zawodnik gospodarzy mimo asysty naszych obrońców zdołał umieścić piłkę w bramce strzeżonej dzisiaj przez Grzegorza Karaska. Nasz bramkarz musiał się też napracować w minucie 25 kiedy najpierw odbił strzał zawodnika GPSZ a chwilę później z pomocą przyszła mu poprzeczka. Kolejna znakomita sytuacja gospodarzy najwidoczniej wpłynęła mobilizująco na nasz zespół, który zaczął odzyskiwać inicjatywę. W 30 minucie doskonałej szansy nie wykorzystał Norbert Łysakowski uderzając w boczną siatkę. Chwilę później Kamil Łysakowski znakomicie ograł rywali w polu karnym i wyłożył piłkę "Norkowi" na 7 metr, ten jednak nie trafił w futbolówkę, która szczęśliwie spadła pod nogi Kamila Kacprzaka, ale ten zaskoczony obrotem sprawy podał bramkarzowi rywali. Jeszcze przed przerwą nasi zawodnicy oddali kilka niecelnych strzałów zza pola karnego. Do przerwy 0-1 (zupełnie jak w książce Adama Bahdaja). :)

Drugą połowę rozpoczęliśmy z dwoma zmianami. Za Artura Praska na boisku zameldował się Michał Antoszewski, zaś w miejsce Kamila Łysakowskiego pojawił się Grzegorz Dąbrowski. Obraz gry był podobny do tego z końca pierwszej połowy. Nasi piłkarze grali wysoko i często, serią krótkich podań, zdobywali teren. Rywale przeciwstawili się ostrą a czasem wręcz brutalną grą. Jakim cudem zawodnik z nr 14 dotrwał do końca meczu tylko z jedną żółtą kartką wie chyba tylko on sam i Pan Sędzia, który swoimi decyzjami wprowadził dużą nerwowość na boisku. Jednak mimo tego udało się stworzyć groźną sytuację, którą zmarnował Kamil Kacprzak. W 59 minucie w miejsce trenera Damiana Aderka wszedł Dawid Łysakowski. W 75 minucie miało miejsce duże zamieszanie w naszym polu karnym. Nasi gracze reklamowali zagranie ręką jednego z rywali, okazało się, że zdaniem arbitra Grzegorz Karasek przesadził w dyskusjach i ukarał go żółtą kartką, zaś rywalom przyznał rzut wolny pośredni z pola karnego. Piłkę ustawioną na 12-13 metrze jeden z rywali posłał wysoko nad bramką. Dwie minuty później trener dokonał ostatniej zmiany. Na boisko wszedł Jakub Łysakowski w miejsce Kamila Kacprzaka, co spowodowało zmianę ustawienia na 3-5-2. MKS w tym czasie optycznie przeważał i był coraz bliższy zdobycia wyrównującego gola. Ofensywna taktyka pozwalała gospodarzom na przeprowadzenie kontrataków. Jedno z ofensywnych wyjść gospodarzy zakończyło się dośrodkowaniem w pole karne, gdzie tor lotu piłki przecięli nasi obrońcy, i kiedy wszyscy spodziewali się rzutu rożnego dla gospodarzy, sędzia wskazał na "wapno", doszukując się faulu naszego obrońcy. Tym sposobem w 85 minucie gospodarze podwyższyli na 2-0, silnym strzałem pod poprzeczkę. Po straconym golu "Zielono-żółci" zabrali się do odrabiania strat i pierwsza akcja przyniosła nam rzut karny. Rozpędzony Norbert Łysakowski został podcięty od tyłu w polu karnym i sędzia nie miał wyboru. Strzał z 11 metrów był dla Damiana Dąbrowskiego formalnością. Dwie minuty później sędzia mógł i powinien podyktować kolejną jedenastkę, jednak zabrakło mu odwagi. Do końca meczu mimo rozpaczliwych ataków nasi gracze nie zdołali wyrównać.

Jest to kolejny mecz, gdzie mimo naprawdę dobrej gry nie udaje się zdobyć punktów. Szansa na przełamanie za tydzień w meczu z Chojniakiem Wieniawa. Mamy nadzieję, że nasi gracze będą mieli więcej szczęścia i odniosą pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością.